Amarok dla Myśliwych. Upoluj okazję w Benepolu.

Produkowany od 2009 roku Volkswagen Amarok z rodziny aut Volkswagen Użytkowe, które znajdziemy w oddziałach Grupy Benepol budzi pozytywne uczucia – zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowanie go w polowaniach. Główne zalety? Rama nośna z profili zamkniętych i doskonały, dopracowany napęd 4×4. Będzie łowcą czy zwierzyną?

Jak przygotować swój samochód do jazdy w terenie? Jakie opony, jakie narzędzia? Na co zwrócić uwagę? Wszystko to w materiale zamieszczonym na kanale Volkswagen Samochody Użytkowe

Cechy zwierzyny auto nabrało całkiem niedawno. Wszystko dość diametralnie zmieniło się w pierwszej połowie 2016 roku, kiedy to Volkswagen ogłosił, że Amarok przejdzie facelifting polegający nie tylko na zmianach w stylistyce m.in. przedniego pasa, czy deski rozdzielczej, ale modernizacji ulegnie także gama jednostek napędowych. I tu najlepszy atut samochodu – silnik TDi – przyjaciel każdej wyprawy. No właśnie… sercem testowego pick-upa była topowa odmiana 3-litrowej jednostki napędowej stosowanej obecnie w Amaroku. Jak podaje producent, silnik 3.0 TDI V6 osiąga 224 KM i aż 550 Nm, które dostępne są już przy 1 400 obr./min. Do tego dzięki funkcji overboost 3-litrowy turbodiesel potrafi wykrzesać z siebie na pewien moment dodatkowe 20 KM!

W połączeniu z najmocniejszym silnikiem otrzymamy bardzo sprawną 8-biegową automatyczną skrzynię oraz układ 4MOTION, czyli stały napęd 4×4 z mechanizmem różnicowym typu Torsen. Jak na auto użytkowe, Volkswagen Amarok 3.0 TDI V6 potrafi przyspieszać jak dobra limuzyna, a po zjechaniu z asfaltu dowiezie nas tam, gdzie poddałaby się każda osobówka, czy zwykły dostawczak. Zdecydowanie więcej o tej maszynie, dowiecie się w salonach Grupy Benepol – autoryzowanego przedstawiciela aut Volkswagen Użytkowe.

Zjazdy i podjazdy, czyli jak zrobić to bezpiecznie i na odpowiednim biegu. Sprawdźcie kolejny materiał wideo Volkswagen Samochody Użytkowe.

Zdolności terenowe tego samochodu zadowolą większość ludzi aktywnie spędzających czas, chcących mieć też zalety aut innych klas. Samochód ten idealnie sprawdzi się w roli wszechstronnego samochodu do szerokiej maści zadań – również takich hobby jak: polowania czy ekstremalne górskie wyprawy. Amarok V6 wizerunkowo pokazuje też inną twarz: luksusową ! W materiałach prasowych zapowiadających Amaroka przeczytamy, że „… ma być autem klasy premium wśród pick-upów swojego segmentu”. Co prawda Amarok niezmiennie wchodzi w skład rodziny Volkswagen Samochody Użytkowe, jednak czy ktoś powiedział, że ciężko pracującym nie należy się odrobina luksusu? Wg. aktualnych danych na polowania codziennie wychodzi 16 tys. myśliwych.

Z przodu zarówno kierowca jak i pasażer mają olbrzymią przestrzeń do wykorzystania, a o odpowiednie ustawienie foteli dba elektryczne sterowanie. Do tego wspomnieć wypada o świetnie leżącej w dłoniach skórzanej trójramiennej kierownicy oraz dobrej jakości materiałach wykończeniowych.

Jak się odkopać? Zobaczcie następny poradnik z zabawy w piasku Volkswagen Samochody Użytkowe.

Nieco mniej komfortowo jest już na tylnych fotelach, ale takie wrażenie to pewnie pokłosie poczucia wygody po kilku godzinach jazdy z przodu. Niemniej, jeżeli na przednich fotelach usiądzie dwoje większych osobników, to osoby podróżujące na kanapie będą już mieć mało miejsca na nogi. W przypadku, kiedy zamiast pasażerów trzeba będzie przewieźć tam np. pojemniki ze sprzętem na polowania, czy kilkanaście skrzynek, przyda się możliwość podniesienia siedzisk kanapy.

Bez wątpienia VW Amarok to jeden z lepiej prowadzących się pick-upów. Ostrzejsze łuki, czy szybkie przeloty po autostradach nie robią na nim większego wrażenia. I to najlepsze jego podsumowanie – o więcej informacji i na jazdę PRÓBNĄ Zapraszamy do oddziałów Grupy Benepol.

Volkswagen Amarok z Benepolu z trzylitrowym turbodieselem o mocy 224 KM testowany przez polnocna.tv