Wolność bez granic. Na czterech kołach

Te wakacje będą inne niż poprzednie. Wciąż boimy się koronawirusa, coraz częściej decydujemy się na wypoczynek w kraju. Hotele i pensjonaty w kurortach i popularnych miejscowościach turystycznych mogą w tym sezonie przeżywać istne oblężenie. Jeśli dodamy do tego wszystkiego, że podróż prywatnym samochodem to wciąż najbardziej bezpieczny środek lokomocji w czasie pandemii – wychodzi nam jedno. Amerykanie mówią na nie: „motorhome”, u nas bardziej są znane jako „kampery”. Czy to odpowiedź na pytanie o najlepsze wakacje 2020?

Wyjazd kamperem nie jest zarezerwowany jedynie dla par lub osób podróżujących w samotności, a wręcz przeciwnie – to dobry pomysł, by zabrać na wspaniałą wyprawę przyjaciół bądź rodzinę. Coraz więcej rodzin decyduje się na wspólne spędzenie czasu w ten sposób. Wystarczy odpowiednio przygotować się do wyjazdu, aby móc w dobrej atmosferze spędzić urlop. O czym należy pamiętać?


Kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B mogą w zdecydowanej większości przykładów prowadzić samochód typu kamper. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której waga wspólna pojazdu i przyczepy przekracza 3,5 tony – wtedy wymagana jest kategoria B+E. Doskonałym przykładem samochodu z cechami kampera, bez specjalnych wymagań jest CADDY, które prowadzi się jak zwykła „osobówka”.

Caddy Beach. Oderwij się od codzienności.


Niby w dość kompaktowym „opakowaniu”, udało się stworzyć fajne warunki na wspólne spędzanie czasu. Charakter temu autu nadają montowane standardowo elementy wyposażenia wnętrza, takie jak szerokie i wygodne składane łóżko, intymna — nieprzezroczysta kurtyna zasłaniająca przednią szybę, magnetyczne zasłony na szyby boczne chroniące prywatność i ochraniające przed słońcem, znalazły się też TU praktyczne kieszenie do przechowywania wakacyjnych bibelotów, składane stoliki dla tylnych siedzeń i wiele innych szczegółów umilających wypoczynek. Przez 365 dni w roku ten samochód robi to, co do niego należy – jest świetnym, funkcjonalnym autem. W wakacje staje się drugim domem. Nie ulega też wątpliwości, że za kamperem przemawia aspekt eksploracyjny – w żaden inny sposób nie będziemy tak blisko natury i nie będziemy mieli możliwości poznać dany rejon, jak podróżując kamperem – będziemy tam, gdzie będziemy chcieli. A co jeśli nasze potrzeby są większe?

T6.1 California. W drodze jak w domu.

To banalnie proste. Rozbijasz kamperowy obóz w pięknym miejscu, a gdy wychodzisz rano zaczerpnąć świeżego powietrza, to przed Tobą roztacza się bajkowy krajobraz. Już nie masz ryzyka, że masz pokój z widokiem na ścianę innego domu, lub – co gorsza – na krzyki z basenu. T6.1 California to rasowa liga, to samochód, który sprawi na Twojej twarzy rzeczywiście uśmiech. W Californii 6.1 już samo wyposażenie kuchni obejmuje takie elementy „must have” jak kuchenka gazowa z dwiema płytami grzewczymi, stabilną pokrywę z możliwością używania jej jako blat roboczy oraz wyjmowaną miskę zlewozmywaka. Ten samochód to też centrum rozrywkowe – na pokładzie najnowsze zdobycze techniki. Cyfrowy kokpit wyposażony w ekran dotykowy systemu Infotainment to jedno, a za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy można włączyć odpowiednią wakacyjną ścieżkę dźwiękową. A nawigacja „Discover Pro” zaprowadzi Cię do wakacyjnego raju. Ok, a co z odwiecznym problemem wakacyjnych wyjazdów – pakowaniem? W każdym kamperze jest sporo schowków i szafeczek, w których bez problemu ułożycie ubrania i inne gadżety. Jest też spory bagażnik, w który można włożyć np. rowery czy leżaki. W samochodach Volkswagena odkryjecie jak dobrze, jest to wszystko przemyślane i zaprojektowane.

Grand California. Poczuj się jak w domu – nieważne, gdzie jesteś.

Jest genialny. To król wakacji. Dla Twojego komfortu podzielono go na specjalne strefy – każda sprawia, że to będzie niezapomniana podróż. Udało się na bazie Craftera stworzyć całoroczny dom, któremu niestraszna żadna podróż. Dzięki w pełni wyposażonemu blokowi kuchennemu z lodówką, zamrażarką i przestrzenią do przechowywania, możesz w każdej chwili samodzielnie przygotować idealny posiłek. Grand California ma kompletną łazienkę z prysznicem. Bez względu na to, jak bardzo lubisz podróżować, samotnie czy we dwójkę, na odrobinę komfortu warto sobie pozwolić. Tylko ten, kto nie musi ciągle martwić się o najbliższe źródło wody po drodze, jest naprawdę wolny. 110-litrowy zbiornik świeżej wody i 90-litrowy zbiornik na brudną wodę umożliwiają zorganizowanie obozu — jeśli jest to dozwolone — z dala od kempingów lub na łonie natury. Oba zbiorniki są wyposażone w czujnik poziomu, dzięki czemu można w porę zaopatrzyć się w wodę. Zbiornik świeżej wody jest chroniony przed mrozem i zamontowany jest we wnętrzu pojazdu.

A więc Kamper? Tak! Robisz dokładnie to, na co masz ochotę, z pewnością, że zawsze masz czystą pościel i wygodne łóżko oraz ciepłe pomieszczenie. Jedyne czego nie wiesz, to gdzie będziesz spał jutro. I to jest w podróżowaniu kamperem najpiękniejsze.

Marzenia na wyciągnięcie ręki

A ich spełnienia szukaj na stronie www.benepol.pl. Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów i wybierz Volkswagena dla siebie. Oto jedna z naszych najnowszych realizacji: Grand California. Kamper z dwulitrowym silnikiem o mocy 177 koni DMC 3500kg z miejscem do spania dla czterech osób. W pełni wyposażoną łazienką, kuchenką gazową, markizą zewnętrzną i szereg systemów poprawiających komfort w długich podróżach.