Czas podsumowań w Grupie Benepol

Rok 2019 dla Grupy Benepol był bardzo udany w wielu wymiarach. Wyniki sprzedażowe są bardzo optymistyczne, ale to nowo zawiązane relacje z klientami stanowiły dla nas najwyższą wartość. Fizycznie w 2019 roku wydano w oddziałach 1822 pojazdy. Około 1000 trafiło do klientów detalicznych. Wartość przeszło 45% zamówień stanowiły kontrakty flotowe. Przypomnijmy, że za klientów flotowych uważa się takich, którzy dokonują podczas zamówienia kupna 10 i więcej pojazdów. Co ciekawe, do spółek skarbu państwa powędrowało 480 egzemplarzy dostawczych Volkswagenów. Inne najważniejsze wydarzenia w 2019 roku?

Głośna premiera modelu T6.1. Pojawianie się odmienionej linii modelowej rodziny T zwiastowało rewolucje w nowym podejściu do filozofii marki. W Benepolu to właśnie model T6.1 prezentował nowy rozdział w erze Volkswagena. Transporter jest od lat jedną z lokomotyw marki. Na całym świecie sprzedano ok. 12 mln egzemplarzy tego modelu. Gama Volkswagena T6.1 składa się zaś z czterech modeli podstawowych: Multivan 6.1, Caravelle 6.1, Transporter 6.1 i California 6.1.

W 2020 roku pierwsze skrzypce będzie grać ekologia i elektryfikacja. Z ogromnym sukcesem odnotowaliśmy spore zainteresowanie e-Crafterem – samochodem, który ukazuje filozofie kierunku jutra, którą obieramy skutecznie wprowadzając takie rozwiązania jak np. stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych. Marka Volkswagen Dostawcze w 2020 roku nabierze osobowości, będzie bardziej ludzka, otwarta na nowe, co zobaczycie już teraz w jej ofercie i usługach.

Zmiany w kierunkach sprzedaży w 2019 roku dostrzegaliśmy już u jego progu, dlatego dopasowaliśmy ofertę pod różnorodne – czasem niezwykle wymagające, specjalistyczne potrzeby. Znaczący udział stanowiły samochody z zabudowami. Od specjalistycznych typu pojazdy brygadowe po zabudowy do transportu międzynarodowego, izotermy, skrzynie, adaptacje wnętrz pod indywidualne potrzeby klientów: warsztatowa, kurierska, izolacje.

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze dzieli się na 2 podgrupy: rodzina aut Commerce ( to modele CRAFTER, T6 Furgon, T6 skrzynia, T6 Kombi, T6 Caravelle, Caddy Furgon) oraz pojazdy Life (Caddy osobowe oraz T6 Multivan).Przy takim podziale sprzedaż przedstawiała się następująco: podgrupa Commerce: 1199 sztuk (przy udziale ponad 50% Craftera), pojazdy z podgrupy Life: 623 sztuki.

Rok 2019 to również rok usług w Grupie Benepol: serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, programy lojalnościowe, oferta części zamiennych i akcesoriów. To też usługi finansowe na najwyższym poziomie. Ogromnym zainteresowanie cieszy się też wynajem samochodów w naszej grupie: dopasowaliśmy ofertę dla każdego, dlatego znaleźć w niej można samochody osobowe popularnych klas jak i przestronne auta dostawcze.

Zaufanie to nieodzowny element biznesu. W obecnych czasach na miano rzetelnej, wzbudzającej zaufanie firmy trzeba sobie zasłużyć. Cieszymy się, że nasi klienci są z nami, że wracają po kolejne produkty i usługi – to stanowi realną wartość Grupy Benepol. Bardzo Wam Dziękujemy.