Podsumowanie sprzedaży za 2018 rok w Benepolu

W 2018 roku marka Volkswagen Samochody Użytkowe przekazała klientom na całym świecie ponad 500 000 pojazdów. W ten sposób marka odpowiedzialna za sprzedaż lekkich pojazdów użytkowych poprawiła światowy wynik. Czołowym przedstawicielem grupy aut Volkswagen Użytkowe jest Benepol. Najważniejsza liczba w roku 2018 dla Grupy Benepol? Sprzedaż ponad 1000 samochodów.

Gdański rekord

Grupa Benepol mająca swoje oddziały w Warszawie, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Olsztynie oraz Gdańsku to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży. Na tej mapie szczególnie dobrze wypada oddział gdański, który mimo iż rozlokowany na trudnym rynku północnej Polski, mocno obleganym przez konkurencyjne podmioty –wyraźnie zaznaczył swoją pozycję na rynku sprzedając blisko 500 samochodów.

T jak trzon sprzedaży

Volkswagen Samochody Użytkowe jest zdecydowanym liderem w segmencie B, w którym popyt na wszelkiego rodzaju pojazdy skonstruowane na bazie modelu serii T wzrósł o aż 20 procent. Co piąte auto sprzedawane w tym segmencie ma na masce logo Volkswagena. Firma dowodzi, że jej produkty wiodą na rynku aut dostawczych prym. Najbardziej popularnymi modelami w Polsce są Caddy oraz samochody z serii T (Transporter, Multivan, Caravelle). Historia Volkswagena Transportera to historia najsłynniejszego samochodu transportowego w dziejach. Podobnie jak Volkswagen Garbus stał się na lata wyznacznikiem przystępnego samochodu osobowego, tak i jego starszy brat, Volkswagen Transporter, zwany także ogórkiem, busem czy bulikem, niepodzielnie rządzi w gronie samochodów użytkowych. W odróżnieniu od Garbusa, zastąpionego Volkswagenem Golfem – robi to do dziś.

Odbiorcy flotowi

Zaufanie to nieodzowny element biznesu. W obecnych czasach na miano rzetelnej, wzbudzającej zaufanie firmy trzeba sobie jednak zasłużyć. Jak to osiągnąć? Grupie Benepol zaufały i ufają instytucje wielkiego prestiżu publicznego, instytucje wymagające. Mogliśmy zrealizować zamówienia dla takich organizacji jak: Komenda Główna Policji, Ministerstwo Obrony Narodowej czy Polskie Koleje Państwowe, przekazując im do służby i użytku m.in. takie modele jak Caddy, Amarok, Transporter, Crafter. Do dziś w komendach na terenie całego kraju można spotkać policyjne Transportery czwartej generacji, które są eksploatowane nieprzerwanie od lat 90. ubiegłego wieku. Teraz policyjna flota wzbogaciła się o najnowszą generację tego modelu o oznaczeniu T6. Do przeróbki na wersję patrolową posłużył Volkswagen Transporter T6 z rozstawem osi wynoszącym 3000 mm, o dopuszczalnej masie całkowitej 3,2 tony. Policyjne samochody mają nadwozie trójprzedziałowe – może w nich podróżować pięciu policjantów oraz dwóch odizolowanych zatrzymanych.

Wszystkie Transportery przekazane do służby w policji są napędzane silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM, spełniającym normę emisji spalin Euro6. Benzynowe jednostki napędowe lepiej niż silniki Diesla sprawdzają się w samochodach patrolowych, które są bardzo często uruchamiane i pokonują niewielkie odległości, głównie w ruchu miejskim.

Ciekawe projekty w Grupie Benepol

Dla Nas każde zamówienie to „ciekawy projekt”. Efektywna sprzedaż to przede wszystkim trafienie w potrzeby klienta. Wiele się o tym mówi, jednak wciąż jest to najtrudniejsze zadanie dla pracowników obsługi klienta – nie dla Nas. Uwielbiamy wyzwania, rok 2018 skończyliśmy realizacją takich projektów jak: Crafter dla służb komunalnych: 4×4 – pługo-piaskarka-wywrotka+wysokie burty do przewożenia liści, Crafter z mobilnym showroomem do sprzedaży narzędzi specjalistycznych czy Amarok w pełnej wersji terenowej.

Prognozy na 2019 rok?

Mijający rok okazał się całkiem niezły dla polskiego rynku nowych samochodów użytkowych.

Według danych, liczba rejestracji wzrosła w porównaniu z 2017 r. o przeszło jedną dziesiątą. Dla Nas 2018 rok był rokiem wzrostów, podnoszeniem jakości i sprostaniu potrzeb Naszych klientów. Cieszymy się, że są z nami. Cieszymy się, że wracają po kolejne produkty i usługi – to stanowi realną wartość Grupy Benepol.