Nie daj zaskoczyć się zimie

Mimo że zaspy i zamiecie śnieżne są w Polsce coraz rzadszym zjawiskiem pogodowym, to deszcz i szybko zapadający zmrok powinny być wystarczającym powodem do tego, aby przygotować swoje auto na nadchodzącą zmianę pory roku. Na naszym Benepolowym blogu podpowiemy w kilku prostych krokach, jak skutecznie się do tego zabrać. Skorzystaj z porad specjalistów i umów wizytę w jednym z naszych serwisów

Opony

Tradycyjnie, numerem jeden w tego typu zestawieniach jest wymiana opon. Nie bez powodu. To one mają bezpośredni kontakt z nawierzchnią, odpowiadają za precyzję prowadzenia i drogę hamowania, a tym samym za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów podczas jazdy. Ze zmianą ogumienia na zimowe nie warto czekać do pierwszego śniegu, mokre liście potrafią stworzyć zagrożenie podobne do oblodzonej jezdni! Uniknij kolejek i umów się na wymianę już dziś. W Benepolu czeka na Ciebie bogata oferta opon zimowych, na zakup których otrzymasz darmowe ubezpieczenie i montaż w promocyjnej cenie! Do tego w naszym sklepie znajdziesz sporo przydatnych akcesoriów jak łańcuchy śniegowe, czy zestawy pokrowców na koła. A żeby nie podnosić sobie ciśnienia na drodze, zadbaj o prawidłowe ciśnienie w swoich oponach. Niewłaściwe doprowadza do niestabilnego prowadzenia się pojazdu, przyspieszonego oraz nierównomiernego zużywania się opon. To dlatego w Benepolu przy usłudze wymiany opon rekomendujemy weryfikację i wyrównanie ciśnienia oraz geometrię kół.

Klimatyzacja

Idealnie nadaje się nie tylko do obniżania temperatury we wnętrzu samochodu w czasie letnich upałów. W okresie zimowym służy również do osuszania zaparowanych szyb i pozbywania się wilgotnego powietrza z wnętrza pojazdu. Warto jednak pamiętać, że aby odpowiednio działała, trzeba o nią odpowiednio dbać – i tu znów warto pamiętać, że profesjonalny serwis klimatyzacji w Twoim Volkswagenie zapewnić może, tylko fachowy punkt serwisowy – serwis Grupy Benepol. Regularne serwisowanie układu klimatyzacji powinno być dla kierowcy tak naturalne, jak zmiana oleju czy wcześniej wspomniane sprawdzenie ciśnienia w oponach. Przynajmniej raz w roku należy wymienić filtr kabinowy, przeczyścić kanały powietrzne, czy odgrzybić parownik i wloty powietrza. Co dwa lata układ powinien być oczyszczony z wilgoci, natomiast co trzy należy wymieniać filtr — osuszacz. Nie można również zapominać o systematycznym uzupełnianiu czynnika chłodzącego.

Płyny eksploatacyjne

Przed zimą warto dokonać ich weryfikacji i w porę uzupełnić niedobory. Po pierwszych mrozach na reakcję może być już za późno. W serwisach grupy Benepol bez problemu sprawdzisz temperaturę krzepnięcia płynów eksploatacyjnych, jest to również rutynowa czynność podczas wykonywanych przez nas przeglądów. Szczególnie ważna jest temperatura krzepnięcia płynu w układzie chłodzenia, jeśli płyn w nim zamarznie, może zniszczyć chłodnicę i silnik. Istotna jest także regularna, zgodna z zaleceniami producenta, wymiana płynu hamulcowego. Bezpośredni wpływ na jakość użytkowania pojazdu ma zaś płyn do spryskiwaczy. Powinien być więc przede wszystkim odporny na zamarzanie, mieć właściwości myjące, odpowiednio smarować gumowe pióra wycieraczek i być neutralny dla powłoki lakierniczej.

Assistance

Te usługi szczególnie przydatne okazują się zimą, gdy ryzyko kolizji i nieprzewidzianych zjawisk pogodowych wzrasta. Użytkownicy samochodów marki Volkswagen, którzy regularnie serwisują auta, także po okresie gwarancji, otrzymują Dożywotnią Gwarancję Mobilności. Bez problemu przedłużysz ją podczas wymaganej okresowej inspekcji serwisowej w Autoryzowanym Serwisie VW jakim jest Benepol. A dzięki niej możesz liczyć na całodobową pomoc i ochronę z bogatym wachlarzem świadczeń. Naprawa, holowanie, samochód zastępczy, nocleg w hotelu, dostawa oryginalnych części VW a nawet bezpłatna pożyczka gotówkowa podczas zdarzenia za granicą. To wszystko, w zamian za zaufanie, daje Ci Benepol, Autoryzowany Serwis marki Volkswagen i Volkswagen Samochody Dostawcze.